O muzyce na Malta Festival 2026. Justyna Czarna w Trójce
W "Terra Kultura" przenieśliśmy się do Poznania na Malta Festival. Wydarzenie, odbywające się pod patronatem radiowej Trójki, ma w tym roku wiele muzycznych akcentów. O nich Agnieszka Obszańska porozmawiała z Justyną Czarną, dyrektorką operacyjną festiwalu.
Justyna Czarna o Malta Festival
Foto: PAP
Dyrektorka operacyjna Malta Festival Justyna Czarna była gościnią audycji "Terra Kultura". W rozmowie z Agnieszką Obszańską opowiedziała o muzycznych emocjach towarzyszących festiwalowi odbywającemu się pod patronatem Trójki.
O muzyce na Malta Festival
Agnieszka Obszańska zapytała swoją gościnię o wrażenia z występu Benjamina Clementine’a w Poznaniu. Okazało się, że artysta pojawił się na wydarzeniu w dość nieoczywistym stroju.
– Benjamin Clementine jest świadomy, gdzie jest Polska, więc troszeczkę byłam zaskoczona, gdy przyjechał w długim, wełnianym płaszczu. Ale wychłodziliśmy i samochody, i salę, i przeżył. Na scenie również wystąpił w długim, wełnianym płaszczu. Są artyści, dla których wygląd zewnętrzny jest tak ważny jak muzyka, więc doceniam - mówi Justyna Czarna.
Jak podkreśla dyrektorka operacyjna wydarzenia, był to najlepszy występ artysty, jaki kiedykolwiek widziała.
- Ja byłam w szoku, powiem szczerze, że bardzo długo byliśmy przekonani, że ten koncert będzie w pełnym składzie. Ale z wielu powodów logistycznych nie był w stanie przywieźć tego zespołu w pełnym składzie, więc zdecydował się na występ solo. Miałam wielkie obawy, ale po pierwszym utworze wiedziałam, że to jest coś lepszego. (...) Też mu to powiedziałam, że to był jego najlepszy występ, jaki widziałam, więc mam nadzieję, że nikt nie był zawiedziony tym, że występował sam - mówi Justyna Czarna.
Duże wrażenie na gościni "Terra Kultura" zrobiła również piosenkarka Maro.
- Ja absolutnie się zakochałam, a występ na żywo tylko mi to potwierdził. (...) To była odwrotność tego, co prezentował Benjamin. Ona brzmi bardzo spokojnie na nagraniach i to jest taka bardzo emocjonalna, songwriterska muzyka, a na żywo jest z dziką energią, wspaniały zespół i można się do tego świetnie bawić – mówi gościni audycji.
Posłuchaj audycji Trójki:
- Natalia Kukulska o koncercie "Za miłość!" na Malta Festival ("Tu Myśliwiecka 3/5/7")
- Maria Peszek o "Pieśni nocy letniej" na Malta Festival ("Tu Myśliwiecka 3/5/7")
"Będą wyżej niż headlinerzy"
Czarna zwróciła też uwagę na niedzielny występ grupy King No-One, która jej zdaniem ma potencjał, by zaistnieć w szerokim muzycznym świecie.
- Ja bardzo polecam zespół, który wystąpi w niedzielę, otwierając ten dzień. King No-One. Ponieważ wszyscy skupiają się na headlinerze tego dnia, Two Door Cinema Club, a ja uważam, że jeszcze kilka lat i King No-One będzie wyżej niż headlinerzy. Zachęcam, żeby poznać ten zespół, posłuchać i świetnie się z nami bawić - mówi rozmówczyni Agnieszki Obszańskiej.
Mateusz Wysokiński